"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

Závody Jinín

30.5.2010 se konali v Jiníně závody MČR v sidecarcrossu. Náš team je opět absolvoval s náhradním spolujezdcem Jankem Hanulíkem, který se nášmu riderovi Robinovi osvědčil už v Březové nad Svitavou.. Při prohlídce tratě den před závodama jsme usoudili, že ne jenom místo závodu, ale i trať samotná je moc zajímavá, tudíž jsme se nasledujícího dne nemohli dočkat a doufali jsme celou noc, že ten déšť, kterému se jaksi nechtělo přestat pršet, ustane a trať nebude rozbředlá. Bohužel pršelo a pršelo.. Vyčasilo se až na kvalifikaci.. Náladu nám zvedl pouze fakt, že budou mít fanoušci aspoň více chuti stát u trati a fandit.
V kvalifikaci, po které byla trať o něco skrácená, naši kluci zajeli 3. místo. 1. kolo závodu bylo pro naši posádku celkem úspěšné, ale i docela pech, protože v bahnitém terénu měla trať jen jednu stopu, tudíž příložitost někoho předjet byla většinou nemožná. Šance se vždy naskytla hlavně na startovní rovince.. Start se docela povedl, po pár kolech se nám rýsovalo 4. místo, které se podařilo udržet do cíle. Dojeli jsme těsně za posádkou Černý-Březina. 2. kolo se mi bude asi stěží popisovat... Začalo ne moc povedeným startem /12.pozice/. Jak je ale o našem jezdci známo, co na startu zpozdí, to v rundě hravě dožene. I když teď nám to asi nebylo dáno. Vše šlo celkem dobře i přes veškeré komplikace v předjíždění se podařilo Robertovi poslat za sebe pár sidecarcrossových posádek a v horlivém boji za dobrým výsledkem se to stalo ... Při sjíždění lavice se přední sajdové kolo zapíchlo do bahna u kraje trati a ošklivý pád byl na světě. Jak kluci zůstali ležet pod sajdou, tak než by se stihli vzpamatovat, už po nich přejížděla sajda posádky s číslem 86 - Vondráčci, která se ani neobtěžovala zastavit.. ( což je smutné) .. Spolujezdec Janek měl kliku, odnesl to jen výrov v kotníku a pár odřenin, modřin a škrábanců.. Robert už tolik štěstí neměl. Hanesa jsme si odvezli domů a ridera nám odvezl vrtulník do česko-budějovické nemocnice na oddělení JIP. V konečném důsledku měl Robin štěstí v neštěstí. Po prasklé helmě vypadal jeho zdravotní stav nejen pro nás, ale i pro lékaře dost děsivě. Až výsledky z CT nás uklidnili a ujistili v tom, že bude Robin v pořádku. Je to hold náš bojovník, ten to jen tak nevzdává, se vším se umí poprat.. A už je to asi fakt dobrý, protože už kalkuluje, kdy začne trénovat.. Snad se obratle rychle zahojí a mi budeme znovu závodit a sbírat bodíky na MČR. Vidíme to už teď na Horní Újezd!!! Nebudeme ale předbíhat, vše rozhodne první trénink, tak držte pěsti ať dopadne ve zdraví..
I přes nehodu naší posádky jsme v 2. rundě zajeli 18. místo a získali 3 body. Celkově jsme tedy v závodech v Jiníně skončili na 10.místě. Je určitě potřeba informovat fanoušky také o zdravotním stavu spolujezdce našeho teamu RD&PŠ Petra Šnévajse. Ten po návštěvě lékaře a vyšetření musí podstoupit operaci kolena, konkrétně křížového vazu. Jestli si letos ještě zajezdí záleží jen na něm, jak se bude cítit. Letošní sezóna se nám nějak špatně rozjela.. Co se dá dělat, snad když špatně začala, dobře skončí. Tak se všichni modlete, ať se nám kluci rychle uzdraví.. Když to klapne a zúčastníme se závodů v Horním Újezdě, nahradí ho opět Janek Hanulík, který taky ani v nejmenším chuť na ježdění neztratil ! Všem lidem chci nejen za sebe ale i za celý team RD&PŠ poděkovat za to, že měli starost, mysleli na Robina a drželi mu palce a mě podali pomocnou ruku... ještě jednou DÍKY!!!


Mariana

Fotogalerie

Kalendář akcí

únor 2020
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service