"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Horšovský Týn

Druhý "mistráček" je za námi a já podávám pár informací... :-) Jak jistě víte, jelo se na hodně technické trati v Horšovském Týně, kde se tudíž projeví technické zdatnosti jezdců.
I když předpovědi meteorologů nebyli příliš pozitivní, nám se podařilo očima mráčky posouvat dál hned jak se nějaké nad námi objevili :D
A zjevně to vyšlo, protože bylo v celku parádně.. Až cestou domů nám pršelo pro štěstí.
V depu jsem napočítala o tři sajdkáry méně, než na posledních závodech, tedy 20 šílenců, ale i ti se postarali o skvělou atmosféru přihlížejících diváků, kterých bohužel taky bylo méně.
Pořadatelé nám připravili překvapení v podobě změny v programu. Sajdkáry jeli v kategoriích jako první, což není zvykem, vždycky totiž to nejlepší je na konci :D
Změnu jsme ale uvítali a dle mých informací by se to mělo střídat. Příští závody ve Stříbře tedy pojedeme v kategoriích jako poslední.

No zpátky k závodu. Tady jsou kvalifikační časy:

1. Rozehnal - Rozehnal (1)....................... 1:58.603
2. Diblík - Šnévajs (52)............................ 2:00.242
3. Černý - Musil (40)................................ 2:00.310
4. Vejchoda - Vejchoda (48)..................... 2:03.511
5. Boukal - Boukal (99)............................ 2:07.984

Bez potíží projetý kvalifikační závod nechal v klidu se připravovat naše kluky na první rozjížďku. Jelikož jeli sajdkáry jako první, vyzkoušeli si tzv. skluzana taviče :D jak říká Robča. Trať totiž před rundami nakropili a první kola se driftovalo a smykovalo, než se povrch tratě ujezdil. Do čela se po startu dostali bratři Rozehnalovi, za nimi Vejchoďáci a následovali je Robin s Peťou. Hned v zatáčce ale Vejchoďáky podjeli a ocitli se na druhém místě. Ne moc úspěšný start měl Lukáš Černý s Radkem Musilem. Netrvalo dlouho a už proháněli naše kluky. Bitva to byla pořádná, Čerňásek si ale druhé místo vybojoval a naši kluci si s přehledem pak třetí místo udrželi. Nikdo je zezadu neohrožoval, dojeli tedy rundu na jistotu. V depu tekl Opthal (tekutina na výplach očí) proudem, protože Robin měl v očích pěkné pískoviště a krvavý nos. Panu Krejčířovi asi nestačila letošní zima, tak se chce koulovat, když to jinak nejde, i hlínou :D A hází ji trefně přímo do tváře :D Však počkej, zajíci! (nebo hrabale?) :D


1. runda:

1. Rozehnal - Rozehnal (1)
2. Černý - Musil (40)
3. Diblík - Šnévajs (52)
4. Vejchoda - Vejchoda (48)
5. Wanger - Gábor (7)
6. Kříž - Chéreau (11)


Na začátku druhé rundy, tedy po startu, to vypadalo na prvních pozicích jako přes kopírák první start, akorát Peťa špatně vylezl a sajdkára se začala převracet. Okamžitě ale zareagoval a stroj se mu podařilo dostat pod kontrolu. A taky se hned dostali v té samé zatáčce před bratry Vejchodovi. Černý s Musilem byli po pozdním příjezdu do předstartovacího, zařazeni na startu do druhé řady. Nijak jim to ale neublížilo, protože svou dravostí byli rázem na druhé pozici. Jak kdyby je všechny přeletěli. Naši kluci opět famózně zářili na třetím místě, a kvalitní technickou jízdou si zelený věnec právem zasloužili! Vejchoďáci bojovali pár kol o bramboru s Jardou Křížem a Edou Chéreauem, podařilo se jim Jardu předjet a obhájit tak čtvrté místo z předchozí rundy.


Pozice po druhé rozjížďce jsou totožné s těma z rozjížďky první. Tudíž i výsledky celkové.


Výjimečně nebylo v Horšáku bláto, výjimečně se klukům nic nezkazilo na technice a tak jsme výjimečně odcházeli nadmíru spokojeni :-)
Zdejší trať nám totiž každý rok připraví nějaké to nemilé překvapení. Jsem moc ráda, že letos se sezona tak pozitivně pro nás rozjela, a budeme doufat a modlit se, že tak i skončí. Alespoň co se zdraví týče.
O víkendu se jede Crossracing Cup v Březové nad Svitavou. Chtěli jsme se zúčastnit, ale Šnek nám jede do Deutschlandu na nákupy a Robin to sám neodjede.. Asi mu skočím na vozík :D
O dva týdny tedy na viděnou ve Stříbře.

Mary

Fotogalerie

Kalendář akcí

duben 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service