"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Mohelnice

Každoročně očekávaný závod na domácí půdě v Mohelnických lomech je již událostí minulou. I když návštěvnost příznivců sidecarcrossu a čtyřkolek byla v loňském roce malinko větší, i ti skalní účastněni fandové dali jezdcům hlasitě najevo, že JSOU TAM! :o) Nálada, počasí a povrch tratě si zaslouží palec nahoru!
V kvalifikaci se o zajetí nejrychlejšího času marně snažilo 18 sajdkár, jelikož po uplynutí časového limitu na kvalifikaci byla pořadateli zjištěna závada časoměřící jednotky, tudíž museli jezdci pobrat zbylé síly a odjet pár rychlých a zběsilých koleček, aby bylo na základě čeho určit pořadí na startu.
Čas nejrychlejšího kola bezkonkurenčně patřil teď již 11-cti násobným Mistrům ČR v sidecarcrossu, bratrům Rozehnalovým.
Černý s vypůjčeným mitfárou Radkem Musilem (jinak mitfára Honzu Válka, který leží v nemocnici po těžkém zranění - přejeme ještě jednou brzké uzdravení draku!) zajeli druhé nejrychlejší kolo a těsně za nimi patřil čas našim klukům, Robinovi s Peťou. Jméno bratrů Čermákových se na startovací listině neobjevilo z důvodu jejich přetrvávajících zdravotních potíží.
Start první rozjížďky dostal do varu "naše lidi", Robin s Peťou v první pravotočivé zatáčce vybojovali druhou pozici po startu těsně za Rozehnali. Za nimi Vejchoďáci a silná konkurence v podobě Černého-Musila. Pár kol do konce se Lukáš Černý předral až na kolo naší posádky, v jisté prudké levotočivé zatáčce, kde jezdci při snaze projet co nejrychleji snaží sajdkáru dostat do smyku, se Černýmu podařilo Robina předjet, Robik mu to ale po dvou metrech skušeně vrátil. Mohla jsem si radostí vykřičet hlasivky.. Lukáš to ale s Radkem nevzdával. Jak říkal Robin, síly docházeli a druhou pozici zastala po pár minutách opět posádka Lukáše Černého. Jelo jim to s Radkem pěkně.
Při odmávnutí šachovnicového praporu se na čele s mistrem Pípou alias Kuřetem :o) (Josef Přibyl - mechanik Rozehnalů) odpálil ohňostroj na počest získání již zmíněného 11-tého mistrovského titulu bratrů Rozehnalových.
Před druhým startem zjistili závadu na spojce, do závodu proto nenastoupili. Nejlíp se start povedl tentokrát bratrům Vejchodovým, za zády měli Lukáše Černýho a tomu na záda dýchala naše posádka. Po pár kolech se situace vykrystalizovala do podoby: Černý, Diblík, Vejchoda.. V popředí to mezi Černým-Musilem a Diblíkem-Šnévajsem vypadalo pořád jako při honičce kočka-myš, tempo zběsilý, ani jeden nehodlal polevit z nasazení.. Vejchoďáci si pak na třetím místě neměli s kým ani zazávodit.. Je nutno poznamenat absenci situací potřebujících výjezd záchranářů. Zaplať Pán Bůh. Když byl problém, tak maximálně technický. U nás konkrétně prasklý chladič po kvalifikačním závodě. Což bylo v mžiku u nás v depu hotový. Dodatečně dík všem mechanikům-ochotníkům. Taky všem, co nám na lomech drželi palce i u nohou. Nebojte, i ty pěstičky na dálku, co nemohli přijet si moc vážíme :o)
1. místo na bedně patřilo v konečném pořadí Černýmu s Musilem (32), 2. místo Dibla se Šnekem, 3. místo Vejchoda-Vejchoda.
Ještě nás čeká poslední mistrovský závod a s ním i ukončení a vyhlášení vítězů sezony 2012, v Březové nad Svitavou. Hodlejte vše škrtnout v kalendáři dne 29.9. a dorazte, pokud možno. Budeme moc rádi, a jak říkal Robin, co se týče bodíků a celkového výsledku, všechno je otevřené... Bude to napínavá čumenda :o)

Mary

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service