"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR Ledeč nad Sázavou

V pořadí čtvrtý mistrák konající se na naší oblíbené trati v Ledeči nad Sázavou měl zajímavý a hlavně napínavý průběh.. Perfektní zázemí místní Ledečské tratě, vše dokonale připravené jen rekapitulovalo rok předešlý, kdy se závod sajdkár jel zde premiérově.
V tréninku se kluci jen utvrdili o luxusním charakteru tratě. Ve kvalifikaci to vypadalo pak následovně:


1. Rozehnal-Rozehnal #1.................2:06.950
2. Černý-Zinckernagel #32..............2:10.110
3. čermák-Čermák #18...................2:10.280
4. Diblík-Šnévajs #52......................2:11.530
5. Vejchoda-Vejchoda #48...............2:13.510


Kvalifikačním měřítkem projelo celkem 22 sajdkár. Do závodu ale postoupilo sajd 21, jelikož při zkoušce startu rakouská posádka Williho Liebla #58 utrpěla při menší kolizi zdravotní potíže ukrajinského spolujezdce Vadima Yuzepchuka.
První rozjížďka vypadala pro naše kluky hned po startu velice nadějně. Do prvé prudké pravotočivé zatáčky vjeli jako druzí a pozici si vychutnali celé kolo, pak ale přebrali funkci bratři Rozehnalové, kterým se podařilo kluky předjet a následně útočili na posádku bratrů Čermákových. Ve třetím kole je "měli". Co se týče Robina s Peťou, tak neskutečné tempo, jaké nasadili, způsobilo všem jejich fanouškům nesmírnou radost a překvapení, protože čím dál tím víc atakovali bratry Čermáky. V šestým kole ale bylo po radosti. V levotočivé zatáčce po doskoku přišel šok nejenom pro samotné jezdce posádky 52, ale taky pro všechny fandy.. Motor se na metru zastavil a já už jen viděla, jak nešťastně hází hoši brýlemi.. :-( Vypověděla převodovka.. Musela se odpojit řetěz, aby vůbec dotlačili vůz do depa. Nastal fofr spojený s výměnou motoru za motor, který jsme ani neměli vyzkoušený.. Den předtím se do něj dal nový píst, tak nám zůstávalo jen doufat, že bude vše klapat. Podařilo se ho po výměně nastartovat, pak nás ale čekalo nemilé překvapení. O tom za chvilku. Ohledně jiných posádek nedojel první rozjížďku ještě Kříž s Ondráčkem #11, který skončili hned v prvním kole kvůli zranění Ondráčka.


1. rozjížďka:

1. Rozehnal-Rozehnal #1
2. Čermák-Čermák #18
3. Černý-Zinckernagel #32
4. Vejchoda-Vejchoda #48
5. Wanger-Gábor #7
.................
20. Diblík-Šnévajs #52


Před druhou rozjížďkou nastala již zmíněná nemilá situace. Motor se nedařilo nastartovat, a to ani po strkání všech ochotníků poblíž.. V beznaději a s časovým skluzem, kdy jsme už dávno měli stát v předstartovním, se rozhodli kluci pro poslední šanci o nastartování na jiném místě více z kopce a ono se to naštěstí povedlo! Zvuk a nepřirozený bílý smradlavý kouř z výfuku ale Robina hodně znepokojoval, jelikož bylo jasné, že nám to žere vodu.. S malou dušičkou si nasadili helmy, brýle, postavili se na start a už to jelo.. Fakt, že po startu budou vést všech 19 posádek za sebou, nečekal nikdo z nás.. O to větší to bylo překvapení.. Málem jsem radostí sletěla i z foťákem z meze!!! :o) Vedoucí pozici si vychutnávali 3 kola, ve čtvrtém ji přenechali již zkušeným bratrům Rozehnalovým, kterým právem patří za jejich bezchybnou a čistou jízdu. Ještě se zmíním o ne moc šťastném startu pro posádku Hájka - Čapka #35 a Pokorného s Ochtábcem #55. Po kolizi zůstal Jan Čapek nehybně ležet, což vyděsilo všechny přihlížející. Ze závodu odstoupil v šestém kole i Pudlo s Hotovým #33 pro technickou závadu.
Ohledně našich kluků - druhou rundu jsme si všichni nesmírně vychutnali. Závod byl velice zajímavý s divokým průběhem. Plný napětí s otazníkem za větou "jak tohle dopadne" jsme sledovali boj mezi sajdkárovou elitou.
Za čas jedné rozjížďky se odjelo celkem 14 kol na trati dlouhé 1 650m, z čeho se povedlo Robinovi s Peťou jezdit na druhé pozici celých 9 kol. V 10-tém kole pustil před sebe Černýho se Zinckernaglem a v 11-tém kole bratry Čermákovy. Jak dodatečně řekl Robin, už nebylo sil tolik vymačkávat spojku, jelikož to byla potřeba a nechtěl riskovat, že mu to někde kvůli závadě "chcípne" a nedojedou. Přesněji řečeno, jeli na jistotu. Motor skutečně vydržel, teď oba čeká inventura.


2. rozjížďka:

1. Rozehnal-Rozehnal #1
2. Čermák-Čermák #18
3. Černý-Zinckernagel #32
4. Diblík-Šnévajs #52
5. Vejchoda-Vejchoda #48


Celkové výsledky:

1. Rozehnal-Rozehnal #1
2. Čermák-Čermák #18
3. Černý-Zinckernagel #32
4. Vejchoda-Vejchoda #48
5. Wanger-Gábor #7
.................................
10. Diblík-Šnévajs #52


Štěstí se pro nás o těchto závodu unavilo, ale usmálo se, když to vezmu ze stránky druhé.. při takovém typu nečekaného selhání motoru se zaseklým řetězem jsme rádi, že se to nestalo někde na skoku nebo co.. to skutečně díky Bohu..
Tenhle víkend nás čeká závod Mistrovství ČR amatérů na hooodně hezké trati ve Vranově u Brna.. už teď se moc těším :o) Tak naladit stroje hoši a do boje :o)
Vše zdraví


Mary

Fotogalerie

Kalendář akcí

duben 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service