"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

MMČR v motoskijöringu Studené a Klášterec nad Orl.

Jako již rozmražený divák těchto závodů si dovoluji podat hlášení o průběhu obou akcí :) Děda mráz se s námi teda nemazlil.. celý víkend sahali teploty hluboce pod bod mrazu a mě jako divačce nezbývalo nic jiného než se zahřát svařáčkem :), který měli v Klášterci fakt moc dobrý.
Seriál Mezinárodního mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION-SHIVA KTM Cup 2012" slavnostně otevřel sobotní závod v obci Studené..název obce specifický :)
Za přítomnosti České televize se bouře na sněhu mohla začít. Měla jsem tu čest poprvé se účastnit závodů tohoto typu, což byl pro mě nesmírně velký zážitek.. včetně husí kůže..fakt mě to dostalo.. o té zimní pauze to asi fakt chybí takový to adrenalínové vzrušení.. Mě ale úplně stačilo se dívat, na ty lyže by mě nedostali..
V ranních hodinách za průvodu hitů Valda gangu z místních repráků se opatrně zahřívali motory na crosskách a lyžaři si poctivě voskovali svoje "sjezdovky" na první trénink vyhlášený na půl jedenáctou s počtem odjetí 5 kol. 700 metrovou tratí typu - ujetý sníh - se prolyžovalo-projelo 15 posádek čekajících pak na 4 základní rozjížďky, ve kterých jeden ze závodníku (Pavel Kunc) bohužel utrpěl zranění (natáhlý třísla) a v závodě nemohl pokračovat.
V 11:30 byla zahájena rozprava, ve které byli pořadateli stanoveny dle délky tratě počty kol v základních a finálových rozjížďkách. V základních to činilo počet kol 8 a ve finálových rozjížďkách se borci zapotili ve 12-ti kolech za průvodu perfektního známého "kecala" komentátora Jariho Kuriho :)..
Dle výsledků v základních rozjížďkách byli jezdci rozděleni do finálové skupiny A a B, což znamená nejlepších 8 jezdců v "A", ostatní si změřili svoje jezdecké schopnosti ve finálové jízdě B, přičemž první dva dostali šanci ještě naplnit stav ve skupině "A" a sice zmordovaní, měli možnost zabojovat o místo na bedně.
Jirka s Robinem každým kolem zdokonalovali styl své jízdy, za což si vysloužili jako nováčci i pochvalu. Do "áčka" jim to ale na základě výsledků nestačilo.. Zkušenosti a bodíky rádi sesbírali i v B-čku s konečným umístněním 12. A musím říct, že jsou fakt moc šikovní. Fyzicky to dali skvěle, i když Robikovi se večer ozvali stehýnka :) tak bylo potřeba namasírovat, ať neselžou v Klášterci.. jinak všechno all right..
Nesmím se zapomenout zmínit o počtu fanoušků, který se sešli na obou závodech.. na to, jaká byla zima, jich fakt bylo víc, než na jakýchkoliv závodech v létě!!!
V Klášterci bylo o jednoho jezdce míň, jak už jsem se zmínila (zranění Kunce), přihlášených tedy bylo 14 a závody zpestřila aj kategorie Hobby s 30-ti jezdci!!!
Na trati s délkou 850m bylo pro tentokrát pořadateli stanoven počet kol v základních rozjížďkách 6 a 10 kol pro rozjížďky finálové. Naši kluci se přesvědčili o tom, že s dvoutaktní motorkou to na sněhu asi není žádná výhra.. hlavně v těch výjezdech ze zatáček se potrápili.. jak Honda tak oni :) Svojí jízdou i přesto přesvědčili přítomné, že na trať prostě patří.. Vzájemná souhra a slova jezdce Jirky, že Robin je skvělý lyžař a vůbec ho za sebou necítí, se potvrdili v jedné z jízd, když Robika poprvé ztratil a tři čtvrtě kola o tom vůbec nevěděl :D Měli jsme se na čem smát celou cestu dom.. Pořadatelé trať zpestřili malou lavicí, na které lyžaři předváděli krk lámající kousky.. u dopadu ale jim už moc do smíchu myslím nebylo.. bylo to horší a horší, vyjeté koleje se prohlubovali a mrzli.. kdo to ustál, dobře měl.. A právě tady se Jirka vždycky otočil a podíval s úmyslem preventivní kontroly přítomnosti lyžaře Robina.. no a když tam nebyl, začal přemýšlet, jak dlouho ho vlastně za sebou nemá :D 12-té místo.
Robin ale nebyl jediným sidecarcrosařem, který se postavil na lyže. Určitě je potřeba pochválit Václava Hotového (sidecarcrossový spolujezdec), který podle Robinových slov vůbec nebyl HOTOVÝ :D Svoji funkci lyžaře splnil natolik dobře, že se svým parťákem v sobotu zajeli 3. místo a v Klášterci místo 2, i přes značné zdravotní potíže, za což dodatečně velká gratulace!!!
S očekáváním dalších zážitků, doufám opět pozitivních, se s vámi loučím a o víkendu držte pěsti.. Třetí a čtvrtý závod MMČR v motoskijöringu se uskuteční v Horním Městě u Rýmařova (4.-5. 02. 2012).


Mary

Fotogalerie

Kalendář akcí

červenec 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service