"Uvědomujeme si důležitost
sportovních aktivit"

ME družstev JAUER (DE) 24.-25. 9. 2011

Po jezdecky náročným ale krásným víkendu dáváme všem na známost úspěšnou reprezentaci družstva z České republiky na ME družstev v německým Jaueru, kde si srovnalo síly 14 družstev ze 13 zemí Evropy. Reprezentovat ČR měli tu čest ve skupine A bratři Rozehnalové s přiděleným startovním číslem 13, se 14-tkou ve skupine B bratři Čermákové a ve skupine C to byli kluci z našeho týmu, Robin s Peťou, pro které to byla zde premiérová jízda.
Od pátečního zakotvení v místním depu až po odjezd nám počasí přálo, bylo hezky slunečno, tak si závody užili nejen naši jezdci ale taky to hejno českých fandů stojících podél tratě.. To množství českých vlajek určitě správně nabudilo kluky z našeho družstva, i proto ten krásný výsledek.. CELKOVÉ 4. MÍSTO!!!
Ale postupně :)
Po pátečním srovnání tratě, dlouhé cca. 1.710 m, byl její povrch celkem sjízdný alespoň v průbehu sobotní kvalifikace. V nedělním závodě to měli hoši docela drsný...trať byla rozbitá, kam se člověk podíval.. co se dá ale čekat, když tratí projíždí evropská špička sidecarcrossřů :) no, projíždí.. spíš přeskakuje :) je zde celkem 22 skoků!
Po poledním tréninku následovala v 17:45 hod. kvalifikace a ta byla jetá ve formě závodu v trvání 20min. + 2 kola, ve kterém zajeli bratři Rozehnalové krásné 1. místo, ve skupině B bratři Čermákové místo 7-mé a Robin s Peťou po vydařeným startu, po němž byli v první zatáčce 4-tí, dojeli nakonec taky 7-mí. Celkově po kvalifikaci mělo družstvo ČR pozici 5-tou, za Holandskem, Lotyšskem, Belgií a Ruskem.
V sobotu se nenudili ani naši dva mechanici.. měnilo se trojkový kolečko do převodovky, karburátor, řetězový šoupátko.. v neděli se dokonce svařoval i prasklý rám.. technika ovšem nezradila ani jednu naši posádku, tak to byla paráda :) tfuj tfuj tfuj před odjezdem od každýho, kdo držel palce zabralo :)
Nedělní devátá hodina patřila první 1/2 sajd ve 20-ti minutovým "WARM UP-u", v němž si terén projíždělo i naše družstvo a v přesné poledne byla odstartována první runda družstev skupiny A+B, ve které se podařil Rozehnalům neskutečně dobrý start, což znamená vedoucí pozici!!! Pár kol se dařilo jim umístnění držet, pak je ale předjel Bax (2), Hendrickx (5) a Daiders (8). Bax byl ale po prasklým výfuku za nadměrnou hlučnost penalizován 1. minutou, což činilo pro něj 11-té místo, a tím byli i bratři Čermákové posunuti z 11. místa na místo 10 /po startu jeli 15/.
Ve 14:30 již byli nastoupeni na startovacím roštu družstva B+C, tedy Robin s Peťou a Čermákovi. Těm se podařilo celkem dobře odstartovat, přibližně 5 minut jim patřila 4 příčka. Robin s Peťou nezvykle startovali poprvé z druhé řady. Nevěděli, co od toho pořádně čekat, vystartovali mezi posledními ale netrvalo dlouho a podařilo se jim dotáhnout to až na místo 15! Závod trvající v průměru cca 36 minut ukončili Čermáci na místě 8 a Robin s Peťou dojeli 16-ti. Průběžně to pro team ČR znamenalo 3. místo!!!
Po mírně stresujícím a hlavně krátkým odpočinku začla v 16:30 třetí jízda. Skupina A+C, tedy Rozehnalovi a Dibla se Šnekem, jeli do toho, podle slov a rad pana Hájka, do potu a do krve :) což doslova dodrželi.. Vašek to statečně zvládl s bolavým ramenem, hryznul se a zajel pro náš tým v dané rundě 4. místo. Robinova bolest zad přetrvávala i po namazání, vymasírování a zatapingování, ale dokázali se zezadu probojovat i přesto na 17. místo, i když v této rundě skusili i chuť místa 14-tého. Ze Šnečka se nám stal po rozjíždce had :) mozoli na rukách byly nepěkné /již brzy v sekci fotogalerie/.. do závodu v Březové se bude foukat, ať se trošku zahojí.
Čas nejrychlejšího kola v průběhu všech třech závodů se podařilo zajet jezdcovi Etienne Baxovi /2 - Holandsko/ a to konkrétně v 1 rundě: 2:06.526.

 

Výsledky celkové:

1. Belgie
2. Lotyšsko
3. Anglie
4. *ČESKÁ REPUBLIKA*
5. Holandsko
6. Švédsko
7. Rusko
8. Německo 1
9. Švýcarsko
10. Německo 2
11. Estónsko
12. Litva
13. Dánsko
14. Francie

 

Jsem strašně ráda, že všem našim klukům, reprezentantům, se fantasticky dařilo, že dokázali zajet to, co zajeli, technika vydržela, zdraví taky, každou rundu dojeli, je to naprosto úžasný pocit.. A zvlášť jsem pyšná na ty naše dva dacany z teamu, klobouk dolu, že jste to dali.. Všichni vám věřili a nezklamali jste :)
Už teď se ale drazí přátelé těšte na závody v Březové n/Svitavou /1.10.2011/!!! Dibla se Šnekem již mají kvalitně natrénovaný :D To bude taky panečku podívaná.. Bodově to je hooodně zajímavý.. Posádka bratří Rozehnalů se kvůli bolavému ramenu Vaška, závodu neúčastní, budou zde snad aspoň jako fandové :) což bychom ocenili :) Večer se bude ve zdejším kulturáku konat i vyhlášení, tak držte všichni palce aj na nohou, ať tam ta naše mohelnická posádka uslyší co nejlepší výsledek za letošní sezonu. O týden nato se pojedou ještě družstva ČR v Ředhošti! To bude třešnička na dortu, tak si ji nenechte ujít :)

 

Mariana

Fotogalerie

Kalendář akcí

červen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Přehled závodů

Sponzoři klubu

SportTym Dibla
2015 @ Všechna práva vyhrazena

Created by:
logo net-service